Infravärmare Frico INCBredd: 1756 mm, 1500W, 230V
4 161 kr
3 745 krSänkt pris!Spara 416 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Effekt/prestanda:
1500 W
Spänning:
230 V

INC
Bredd: 1756 mm, 1500W, 230V
3 745 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Infravärmare Frico INC är en infravärmare som ger behaglig värme året runt på vindskyddade terrasser, balkonger och uteserveringar. Infravärmaren skapar inget synbart sken och är därför lämplig där diskreta lösningar eftersträvas. Den passar även för tillfällig uppvärmning exempelvis i lokaler som bara används ibland, eller för punktuppvärmning.
Varumärke
FricoBeskrivning
Infravärmare Frico INC är en infravärmare som ger behaglig värme året runt på vindskyddade terrasser, balkonger och uteserveringar. Infravärmaren skapar inget synbart sken och är därför lämplig där diskreta lösningar eftersträvas. Den passar även för tillfällig uppvärmning exempelvis i lokaler som bara används ibland, eller för punktuppvärmning.
Övrigt
- Max. elementtemperatur: 750°C
- Elektriskt rörelement i rostfritt stål och reflektorer av högglanspolerad aluminium med maximal korrosionsbeständighet
- Rekommenderad installationshöjd 2- 2,5 m
- IP24
- Max. elementtemperatur: 750°C
- Elektriskt rörelement i rostfritt stål och reflektorer av högglanspolerad aluminium med maximal korrosionsbeständighet
- Rekommenderad installationshöjd 2- 2,5 m
- IP24
Dokument
Recensioner
Marianne LVerifierad köpare
för 2 år sedanSnabb leverans, passar perfekt
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
| Art.Nr. | 190093 |
| Färg | Grå |
| Effekt/prestanda | 1500 W |
| IP-Klassning | IP24 |
| Utförande | Hängande |
| Typ | Värmestrålare |
| Serie | Infracalm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 3 kg |
| Bredd | 1756 mm |
| Effekt | 1500 W |
| Höjd | 50 mm |
| Djup | 100 mm |
| EAN-nr | 7393410532265 |
