Infravärmare Veito Blade 2000 Fjärrkontrollstyrd med Effektreglering, IP55-klassning
Topptestad
3 335 kr
2 899 krSpara 13 %Kampanjtom 20/5
30 dagars prisgaranti

Blade 2000 Fjärrkontrollstyrd med Effektreglering, IP55-klassning
2 899 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Blade är en modern infravärmare från Veito som är fjärrkontrollstyrd med effekreglering i fyra steg (800W/ 1200W/ 1600W/ 2000W). Tillverkad med den senaste kolfibertekniken i kombination med högkvalitativ elektronik. Blade är anpassad för installation både inomhus och utomhus. De är robusta och slitstarka i sin konstruktion med värmeelement som håller för lång tid.
Varumärke
VeitoBeskrivning
Blade är en modern infravärmare från Veito som är fjärrkontrollstyrd med effekreglering i fyra steg (800W/ 1200W/ 1600W/ 2000W). Tillverkad med den senaste kolfibertekniken i kombination med högkvalitativ elektronik. Blade är anpassad för installation både inomhus och utomhus. De är robusta och slitstarka i sin konstruktion med värmeelement som håller för lång tid.
Design är viktigt och med Veito Infravärme får du en modern och snygg lösning som passar perfekt för installation hemma, uterum, uteplats, badrum, restaurang, trädgård, bistro, café, kontor, arbetsplats, gym, innegård, stall eller gillestuga.
Veito Infravärme är byggd på den senaste kolfibertekniken som hämtar inspiration från solens funktion. Kolfibertekniken innebär att golv, möbler och människor värms upp med de infraröda strålarna och ingen energi slösas bort i att värma upp luften. Detta leder till ett optimalt utnyttjande av energin med besparingar på upp till 25% jämfört med traditionell infravärme.
Veito Blade är vattensäkrade med en hög IP55-klassning. Det innebär att du kan placera den inomhus, i t.ex. bad- & duschutrymmen, samt utomhus utan skydd av tak, då de tål regn eller vatten. Skyddsgrillen är tillverkad av rostfritt stål, klass 304, och varje del av infravärmaren är noggrant utformad för att ge en stark och lång livslängd. Monteringskit bestående av upphängningsanordningar ingår. Brinntid på 10 000 timmar.
Fördelar: Infravärmare Veito Blade 2000 Fjärrkontrollstyrd med Effektreglering, IP55-klassning
- Fjärrkontroll för enkel styrning
- IP55-klassning för inomhus och utomhus användning
- Effektreglering för energieffektivitet
Veito Infravärme är byggd på den senaste kolfibertekniken som hämtar inspiration från solens funktion. Kolfibertekniken innebär att golv, möbler och människor värms upp med de infraröda strålarna och ingen energi slösas bort i att värma upp luften. Detta leder till ett optimalt utnyttjande av energin med besparingar på upp till 25% jämfört med traditionell infravärme.
Veito Blade är vattensäkrade med en hög IP55-klassning. Det innebär att du kan placera den inomhus, i t.ex. bad- & duschutrymmen, samt utomhus utan skydd av tak, då de tål regn eller vatten. Skyddsgrillen är tillverkad av rostfritt stål, klass 304, och varje del av infravärmaren är noggrant utformad för att ge en stark och lång livslängd. Monteringskit bestående av upphängningsanordningar ingår. Brinntid på 10 000 timmar.
Fördelar: Infravärmare Veito Blade 2000 Fjärrkontrollstyrd med Effektreglering, IP55-klassning
- Fjärrkontroll för enkel styrning
- IP55-klassning för inomhus och utomhus användning
- Effektreglering för energieffektivitet
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Veito |
| Art.Nr. | BLADE SVART |
| Färg | Svart |
| Effekt/prestanda | 2000 W |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 90 mm |
| Utförande | Hängande |
| Höjd | 130 mm |
| IP-Klassning | IP55 |
| Material | Kolfiber/Rostfritt Stål |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Serie | Blade |
| Produkttyp | Infravärmare |
| Sort | Väggmodell |
| Vikt | 2,2 kg |
| Bredd | 900 mm |
| Maximal rumstorlek | 25 m2 |
| Topptestad | Ja |
| EAN-nr | 8697412950362 |

