Terrassvärmare Heat1 Eco Plus-line 1500W2000W
2 439 kr
1 239 krSpara 49 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Effekt/prestanda:
2000 W

Eco Plus-line 1500W
2000W
1 239 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 89 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Hög kvalitet och prestanda kombineras i denna HEAT1 ECO plus-line prisvärda och miljövänliga terrassvärmare. Designad för professionell användning såväl som för den kvalitetsmedvetna konsumenten som uppskattar enkel och elegant design i kombination med hög prestanda. Det inbyggda infraröda Ultra Low Glare (ULG)-halogenröret reducerar ljuseffekten med upp till 90 % jämfört med Low Glare (LG)-röret. Det smarta, integrerade monteringsbeslaget gör att du både kan montera värmelampan på väggen eller på en av HEAT1s flyttbara stativ. Levereras med fjärrkontroll samt möjlighet för anslutning till HEAT1 timerkontakt (extra tillbehör) för smart kontroll samt miljövänlig och energibesparande användning. IP-klass IP65 (dammtät och skyddad mot vattenstrålar). 5 års garanti.
Varumärke
HEAT1Beskrivning
Hög kvalitet och prestanda kombineras i denna HEAT1 ECO plus-line prisvärda och miljövänliga terrassvärmare. Designad för professionell användning såväl som för den kvalitetsmedvetna konsumenten som uppskattar enkel och elegant design i kombination med hög prestanda. Det inbyggda infraröda Ultra Low Glare (ULG)-halogenröret reducerar ljuseffekten med upp till 90 % jämfört med Low Glare (LG)-röret. Det smarta, integrerade monteringsbeslaget gör att du både kan montera värmelampan på väggen eller på en av HEAT1s flyttbara stativ. Levereras med fjärrkontroll samt möjlighet för anslutning till HEAT1 timerkontakt (extra tillbehör) för smart kontroll samt miljövänlig och energibesparande användning. IP-klass IP65 (dammtät och skyddad mot vattenstrålar). 5 års garanti.
Terrassvärmaren har ett smart och integrerat monteringsbeslag som möjliggör montering både på väggen och på heat1s flyttbara stativ. den inkluderar en fjärrkontroll och har möjlighet för anslutning till heat1 timerkontakt för smart och energibesparande användning.
information
- dimension: 10 x 59 cm
- effekt: 2000 watt
- räckvidd: 12 m²
- ip-klass: 65 (dammtät och skyddad mot vattenstrålar)
- färg: svart
- material: aluminium
specifikationer
- omkreds cm: 121 cm
- nettovikt i kg: 1.6 kg
- färg: svart
- material: aluminium
- produkthöjd cm: 10 cm
- produktbredd cm: 59 cm
information
- dimension: 10 x 59 cm
- effekt: 2000 watt
- räckvidd: 12 m²
- ip-klass: 65 (dammtät och skyddad mot vattenstrålar)
- färg: svart
- material: aluminium
specifikationer
- omkreds cm: 121 cm
- nettovikt i kg: 1.6 kg
- färg: svart
- material: aluminium
- produkthöjd cm: 10 cm
- produktbredd cm: 59 cm
Egenskaper
| Varumärke | HEAT1 |
| Art.Nr. | 212-303 |
| Färg | Svart |
| Effekt | 2000 W |
| Effekt/prestanda | 2000 W |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Hängande |
| Höjd | 100 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Längd | 590 mm |
| Material | Aluminium |
| Serie | ECO Plus-line |
| Typ | Terrassvärmare |
| Vikt | 1,6 kg |
| Bredd | 590 mm |
| Höjd | 10 cm |
| Bredd | 59 cm |










