Terrassvärmare HORTUS 1500W HA Svart
Rek. pris 1 469 kr
1 322 kr
1 019 krSpara 23 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

1500W HA Svart
1 019 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Effektiv och miljövänlig terrassvärmare. denna infraröda terrassvärmare från hortus erbjuder effektivt och miljövänligt värmande ljus för uterummet eller campingplatsen. med enkel takmontering och energieffektiv halogenrör avger den bara en tredjedel av co2 jämfört med traditionella alternativ.
Varumärke
HortusBeskrivning
Effektiv och miljövänlig terrassvärmare. denna infraröda terrassvärmare från hortus erbjuder effektivt och miljövänligt värmande ljus för uterummet eller campingplatsen. med enkel takmontering och energieffektiv halogenrör avger den bara en tredjedel av co2 jämfört med traditionella alternativ.
information
- effekt: 1500 watt
- räckvidd: 4-5 m²
- uppstartstid: 2 sekunder
- co2-utsläpp: 1 kg/timme
- strömkälla: 230v - 50hz
- material: aluminium, pulverlackerad yta
- färg: svart
- ip-klass: 44
- dimensioner: höjd 30 cm, bredd 42 cm, djup 42 cm
specifikationer
- omkreds cm: 198 cm
- nettovikt i kg: 2.6 kg
- färg: svart
- material: aluminium
- produkthöjd cm: 29 cm
- produktbredd cm: 42 cm
- produktdjup cm: 42 cm
- effekt: 1500 watt
- räckvidd: 4-5 m²
- uppstartstid: 2 sekunder
- co2-utsläpp: 1 kg/timme
- strömkälla: 230v - 50hz
- material: aluminium, pulverlackerad yta
- färg: svart
- ip-klass: 44
- dimensioner: höjd 30 cm, bredd 42 cm, djup 42 cm
specifikationer
- omkreds cm: 198 cm
- nettovikt i kg: 2.6 kg
- färg: svart
- material: aluminium
- produkthöjd cm: 29 cm
- produktbredd cm: 42 cm
- produktdjup cm: 42 cm
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 211-301 |
| Färg | Svart |
| Effekt/prestanda | 1500 W |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 42 mm |
| Höjd | 29 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Längd | 42 cm |
| Material | Aluminium |
| Produkttyp | Infravärmare |
| Vikt | 2,6 kg |
| Bredd | 42 mm |
| Höjd | 29 cm |
| Bredd | 42 cm |
| EAN-nr | 5705858717654 |







