Terrassvärmare Hortus 1500W Silver
Rek. pris 1 199 kr
1 019 kr
839 krSpara 18 %Kampanj2 min kvar!
30 dagars prisgaranti

1500W Silver
839 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Effektiv värmespridning. denna terrassvärmare ger en behaglig värme med 92 % av energin konverterad till värmestrålning, idealisk för användning under markiser och takfot. tack vare sin ip65-klassning är den perfekt för oskyddade utomhusområden.
Varumärke
HortusBeskrivning
Effektiv värmespridning. denna terrassvärmare ger en behaglig värme med 92 % av energin konverterad till värmestrålning, idealisk för användning under markiser och takfot. tack vare sin ip65-klassning är den perfekt för oskyddade utomhusområden.
högkvalitativ och hållbar
- effekt: 1500w
- material: aluminium
- räckvidd: 3-5 meter
- livslängd upp till 7000 timmar
- monteras minst 180 cm över marken
- bredd: 51 cm
- godkänd enligt: ce, lvd & emc
specifikationer
- omkrets cm: 127 cm
- nettovikt i kg: 1.4 kg
- färg: grå
- material: aluminium
- produktbredd cm: 51 cm
- effekt: 1500w
- material: aluminium
- räckvidd: 3-5 meter
- livslängd upp till 7000 timmar
- monteras minst 180 cm över marken
- bredd: 51 cm
- godkänd enligt: ce, lvd & emc
specifikationer
- omkrets cm: 127 cm
- nettovikt i kg: 1.4 kg
- färg: grå
- material: aluminium
- produktbredd cm: 51 cm
Recensioner
Filip AVerifierad köpare
för 5 år sedanBlir varma mycket fortare och värmer bättre än den gamla långvågiga jag hade.
+ värmer bättre än min gamla långvågiga
- för kort sladd
StenVerifierad köpare
för 5 år sedanFörnämligt på inglasad balkong, gör att vi kunnat använda den hela hösten och hittills den milda vinter.
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 211-354 |
| Färg | Silver |
| Effekt/prestanda | 1500 W |
| IP-Klassning | IP55 |
| Utförande | Hängande |
| Material | Aluminium |
| Typ | Terrassvärmare |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 150 mm |
| Höjd | 100 mm |
| Längd | 600 mm |
| Effekt | 1500 W |
| Fjärrkontroll | Nej |
| Vikt | 1,8 kg |
| Bredd | 510 mm |
| Bredd | 51 cm |
| EAN-nr | 5705858062815 |





