Iläggsskiva Hillerstorp Cecilia
1 849 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Iläggsskiva Hillerstorp Cecilia är svensktillverkad och har måtten 100x60 cm som passar till Bord Hillerstorp Cecilia. Med två iläggskivor blir bordet hela 285 cm långt. Iläggsskivan är tillverkad i vitlaserad FSC-certifierad kärnfuru från Norrland.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Iläggsskiva Hillerstorp Cecilia är svensktillverkad och har måtten 100x60 cm som passar till Bord Hillerstorp Cecilia. Med två iläggskivor blir bordet hela 285 cm långt. Iläggsskivan är tillverkad i vitlaserad FSC-certifierad kärnfuru från Norrland.
Bord Cecilia kan förlängas med max två iläggsskivor.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC
Forest Stewardship Council. FSC uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC
Forest Stewardship Council. FSC uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 126077 |
| Färg | Vit |
| Typ | Iläggsskiva |
| Material | Furu |
| Serie | Cecilia |
| Bredd | 1000 mm |
| Vikt | 6,3 kg |
| Längd | 600 mm |
| Kollektion | Småland |
| EAN-nr | 7319071260774 |

