
Ryggstöd PLUStill Basic Junior Bord/bänkset 118 cm Svart
Nyhet
709 kr
30 dagars prisgaranti

till Basic Junior Bord/bänkset 118 cm Svart
709 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Ryggstöd som passar Basic Junior bord/bänkset 118 cm och ger extra sittkomfort och trygghet för små barn. Planka i svart grundmålat trä (RAL 9005) med varmgalvaniserade beslag och levereras som "montera själv" inklusive skruvar.
Ett ryggstöd ger extra sittkomfort och trygghet för små barn.
Ryggstödet passar till Basic Junior bord/bänkset – art. nr. 185860-15.
Art. nr. består av:
- 1 planka och 2 beslag. Inkl. skruvar.
Planka:
- 42 × 116 mm barrträ.
- Fungicidbehandlad och grundmålad i svart.
- Närmaste RAL9005 – vattenbaserad.
- Art. nr. 19816-15.
Beslag:
- Varmgalvaniserat stål.
- Längd/djup 27,3 cm – höjd 25 cm – bredd 3 mm.
- Godstjocklek: 0,5 cm.
- Inkl. rostfria skruvar.
Levereras som 'Montera själv'.
Specifikationer:
- Längd (cm): 118
- Färg: Svart RAL 9005
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä
- Yta: Grundmålad och varmgalvaniserad
- Bredd (cm): 32
- Höjd (cm): 27
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
|---|---|
| Art.Nr. | 185940-15 |
| Färg | Svart |
| Material | Trä |
| Yta | Varmgalvaniserad |
| Materialtyp | Trä |
| Bredd | 32 cm |
| Längd | 118 cm |
| Höjd | 27 cm |
| EAN-nr | 5703393752598 |
