
Ryggstöd PLUStill Basic Junior Bord/bänkset 118 cm ThermoWood
Nyhet

till Basic Junior Bord/bänkset 118 cm ThermoWood
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Ett ryggstöd ger extra sittkomfort och trygghet för små barn.
Ryggstödet passar till Basic Junior bord/bänkset – art. nr. 185860-4.
ThermoWood® är fritt från kemikalier och konstgjorda tillsatser och lämpar sig därför särskilt väl som möbler för barn.
Art. nr. består av:
- 1 planka och 2 beslag. Inkl. skruvar.
Planka:
- ThermoWood® – värmebehandlat furuträ.
- 42×116 mm.
Farven på trä i ThermoWood® kommer med tiden att förändras till en vacker silvergrå nyans, när det utsätts för sol, regn och skiftande väderförhållanden. För att underhålla träet i den silvergrå nyansen, kan du använda en transparent olja, som vårdar och skyddar träet – se art. nr. 19816-4.
Om du vill bevara träets gyllenbruna lystern, bör träet underhållas med en pigmenterad olja – se art. nr. 19816-5.
Beslag:
- Varmgalvaniserat stål.
- Längd/djup 27,3 cm – höjd 25 cm – bredd 3mm.
- Godstjocklek: 0,5 cm.
- Inkl. skruvar.
Levereras som 'Montera själv'.
Specifikationer:
- Längd (cm): 118
- Färg: Gyllenbrun
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Thermowood®
- Yta: ThermoWood® / Varmgalvaniserad
- Bredd (cm): 32
- Höjd (cm): 27
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
|---|---|
| Art.Nr. | 185940-4 |
| Färg | Trä/natur |
| Materialtyp | Trä |
| Yta | ThermoWood |
| Höjd | 27 cm |
| Längd | 118 cm |
| Bredd | 32 cm |
| EAN-nr | 5703393752581 |
