
Matgrupp Utomhus Venture Home Pincy Ø140 med 6 Copacabana TrädgårdsstolarSvart/Grå
FRI FRAKT
23 035 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Matgrupp Venture Home Pincy Ø140 med 6 Copacabana Stolar är en elegant matgrupp med ett runt bord och sex stolar för utomhusbruk. Bordet har en stomme och ben i aluminium med en bordsskiva i Aintwood. De medföljande stolarna är stapelbara och de är tillverkade av aluminium och Textilene. Gruppen kräver lättare montering.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Matgrupp Venture Home Pincy Ø140 med 6 Copacabana Stolar är en elegant matgrupp med ett runt bord och sex stolar för utomhusbruk. Bordet har en stomme och ben i aluminium med en bordsskiva i Aintwood. De medföljande stolarna är stapelbara och de är tillverkade av aluminium och Textilene. Gruppen kräver lättare montering.
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | GR18896 |
| Montering | Ja |
| Rygghöjd | 66 cm |
| Färg | Svart/Grå |
| Diameter | 1400 mm |
| Förlängningsbart | Nej |
| Material | Aintwood/Aluminium/Textilene |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittdjup | 500 mm |
| Sitthöjd | 440 mm |
| Sittbredd | 430 mm |
| Serie | Pincy |
| Form bord | Rund |
| Toppskiva | Aintwood |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Användningsområde | Utomhus |
| Ställbar | Ja |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 6 |
| Iläggsskiva | Nej |








