Matgrupp Utomhus Venture Home Pincy Ø140 med 6 Lova TrädgårdsstolarVit/Grå
17 739 kr
14 890 krSpara 16 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Material:
Aintwood/Aluminium
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Matgrupp Venture Home Pincy Ø140 med 6 Lova Stolar är en elegant matgrupp med ett runt bord och sex stolar för utomhusbruk. Bordet har en stomme och ben i aluminium med en bordsskiva i Aintwood. De medföljande stolarna är stapelbara och de är tillverkade av aluminium och Aintwood. Gruppen kräver lättare montering.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Matgrupp Venture Home Pincy Ø140 med 6 Lova Stolar är en elegant matgrupp med ett runt bord och sex stolar för utomhusbruk. Bordet har en stomme och ben i aluminium med en bordsskiva i Aintwood. De medföljande stolarna är stapelbara och de är tillverkade av aluminium och Aintwood. Gruppen kräver lättare montering.
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | GR18266 |
| Färg | Vit/Grå |
| Material | Aintwood/Aluminium |
| Ställbar | Nej |
| Diameter | 1400 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Sitthöjd | 427 mm |
| Antal Sittplatser | 6 |
| Iläggsskiva | Nej |
| Montering | Ja |
| Rygghöjd | 46,3 cm |
| Förlängningsbart | Nej |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittdjup | 455 mm |
| Sittbredd | 410 mm |
| Form bord | Rund |
| Toppskiva | Aintwood |
| Typ | Matgrupp |
| Användningsområde | Utomhus |

