
Matgrupp Venture Home Aleyna 152/210 med 6 Asta StolarVit/Grå
17 835 kr
14 990 krSpara 16 %Kampanjtom 30/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit/Grå
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Matgrupp Venture Home Aleyna 152/210 med 6 Asta Stolar är en elegant matgrupp för uteplatsen eller trädgården. Bordet har en stomme och ben i aluminium med en bordsskiva i Aintwood och de medföljande sex karmstolarna är tillverkade av konstrotting. Gruppen kräver lättare montering.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Matgrupp Venture Home Aleyna 152/210 med 6 Asta Stolar är en elegant matgrupp för uteplatsen eller trädgården. Bordet har en stomme och ben i aluminium med en bordsskiva i Aintwood och de medföljande sex karmstolarna är tillverkade av konstrotting. Gruppen kräver lättare montering.
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | GR18989 |
| Färg | Vit/Grå |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Sitthöjd | 430 mm |
| Antal Sittplatser | 6 |
| Iläggsskiva | Ja |
| Montering | Ja |
| Rygghöjd | 52 cm |
| Dynfärg | Grå |
| Förlängningsbart | Ja |
| Material | Aintwood/Aluminium/Konstrotting |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 460 mm |
| Sittbredd | 440 mm |
| Serie | Aleyna |
| Form bord | Rektangulär |
| Toppskiva | Aintwood |
| Typ | Matgrupp |
| Användningsområde | Utomhus |








