Matgrupp Venture Home Lova 224/324 med 10 Aleyna StolarVit/Grå
27 475 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit/Grå
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Matgrupp Venture Home Lova 224/324 med 10 Aleyna Stolar är en matgrupp för uteplats eller trädgård. Bordet är förlängningsbart och är tillverkat av aluminium med en bordsskiva i Aintwood. De medföljande tio positionsstolarna är tillverkade av aluminium, Textilene och Aintwood. Gruppen kräver lättare montering.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Matgrupp Venture Home Lova 224/324 med 10 Aleyna Stolar är en matgrupp för uteplats eller trädgård. Bordet är förlängningsbart och är tillverkat av aluminium med en bordsskiva i Aintwood. De medföljande tio positionsstolarna är tillverkade av aluminium, Textilene och Aintwood. Gruppen kräver lättare montering.
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | GR18878 |
| Färg | Vit/Grå |
| Ställbar | Ja |
| Hopfällbar | Nej |
| Sitthöjd | 440 mm |
| Antal Sittplatser | 10 |
| Iläggsskiva | Ja |
| Montering | Ja |
| Rygghöjd | 65 cm |
| Förlängningsbart | Ja |
| Material | Aintwood/Aluminium/Textilene |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittdjup | 490 mm |
| Sittbredd | 460 mm |
| Serie | Lova |
| Form bord | Rektangulär |
| Toppskiva | Aintwood |
| Typ | Matgrupp |
| Användningsområde | Utomhus |








