Matgrupp Venture Home Pincy Ø140 med 6 Leon Karmstolar
16 855 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Matgrupp Venture Home Pincy Ø140 med 6 Leon Karmstolar är en elegant matgrupp med ett runt bord och sex karmstolar som passar utmärkt i trädgården eller på uteplatsen. Bordet har en stomme och ben i aluminium och en bordsskiva i grå Aintwood. Matgruppen kräver lättare montering.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Matgrupp Venture Home Pincy Ø140 med 6 Leon Karmstolar är en elegant matgrupp med ett runt bord och sex karmstolar som passar utmärkt i trädgården eller på uteplatsen. Bordet har en stomme och ben i aluminium och en bordsskiva i grå Aintwood. Matgruppen kräver lättare montering.
Mått Stol
- Bredd: 55 cm
- Djup: 66 cm
- Höjd: 85 cm
Mått Bord
- Höjd till undersida bord: 70 cm
- Diameter: 140 cm
- Höjd: 73 cm
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
- Bredd: 55 cm
- Djup: 66 cm
- Höjd: 85 cm
Mått Bord
- Höjd till undersida bord: 70 cm
- Diameter: 140 cm
- Höjd: 73 cm
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | GR19009 |
| Rygghöjd | 38 cm |
| Färg | Grå/Svart |
| Förlängningsbart | Nej |
| Höjd | 730 mm |
| Material | Aintwood/Aluminium/Rep |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittdjup | 400 mm |
| Sitthöjd | 470 mm |
| Sittbredd | 444 mm |
| Serie | Pincy |
| Form bord | Rund |
| Toppskiva | Aintwood |
| Produkttyp | Matgrupp |
| Användningsområde | Utomhus |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 6 |
| Iläggsskiva | Nej |






