
Picknickbord Eden Wood Stockholm Svart Stativ Utomhus
FRI FRAKT
fr.8 700 kr
fr.7 395 krSpara 15 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Stockholm Svart Stativ Utomhus
7 395 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Ett modernt parkset, med bänk och bord i ett, från Eden Wood med plats för 6 personer. Det är tillverkat av svenskt FSC-furu och 45 mm varmgalvat, svart rörstativ.
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Ett modernt parkset, med bänk och bord i ett, från Eden Wood med plats för 6 personer. Det är tillverkat av svenskt FSC-furu och 45 mm varmgalvat, svart rörstativ.
Mått
- Bordslängd/Sitslängd: 1800 mm
- Bordsbredd: 750 mm
- Parasollhål: Ø 50 mm
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
- Bordslängd/Sitslängd: 1800 mm
- Bordsbredd: 750 mm
- Parasollhål: Ø 50 mm
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Material | Furu/Stål |
| Sittdjup | 290 mm |
| Serie | Stockholm |
| Typ | Bänkbord |
| Antal Sittplatser | 8 |
| Offentlig Miljö | Ja |
| Färg | Brun/Svart, Grå/Svart |
| Utförande | 1, Utan ryggstöd |
| Höjd | 740, 760 mm |
| Längd | 1650, 1800 mm |
| Bredd | 1500, 1800 mm |
| Form bord | Rektangulär |
| Tjocklek | 40 mm |

