
Hammock Hillerstorp DalomVit
Topptestad
FRI FRAKT

Dalom
Vit

Beskrivning
Hammockens sitsvinkel och höjd samt takets vinkel kan justeras för bästa komfort. Hammocktak säljs separat!
FSC
FSC står för Forest Stewardship Council och är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. Våra möbler tillverkade av Norrländsk furu är FSC-certifierade.
Småland
Möblerna i kollektionen SMÅLAND är tillverkade av Hillerstorp i, just det, småländska Hillerstorp. Kollektionen har sina rötter i svensk möbeltradition och är en av sommarens mest trogna vänner. I kollektionen finns tidlöst moderna klassiker, byggda av norrländsk FSC certifierad kärnfuru, som konsumenten kommer trivas i under många långa utomhussäsonger.
Specifikation
- Utdragbar: Nej
- Montering krävs: Ja
- Materialvarumärke: FSC®
- Serie: Dalom
- Hopfällbar: Nej
- Ställbar: Ja
- Material: Furu
Mått
- Höjd för ryggstöd: 76 cm
- Sittbredd: 168 cm
- Djup: 126 cm
- Sittdjup: 51 cm
- Sitthöjd: 43 cm
- Höjd armstöd: 64 cm
- Bredd: 217 cm
- Höjd: 159 cm
Dokument
Recensioner
En klassisk hammock som vi vill ha den. Fraktades snabbt hem till vår adress och allt fungerade bra. Tog ett par timmar att montera och det saknades någon skruv. Hammocken har redan gett oss några mysiga stunder.
Jag är nöjd med hammocken. Men inte att taket uteblev. Taket finns med på alla bilder, och delarna för att montera taket fanns med i paketet. Kunde inte se taket som beställningsvara. Känner mig besviken på det
Toppen sitt sittvänlig
Jag är jättenöjd.
Stabil och bra komfort! Nöjd!
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 233377 |
| Färg | Vit |
| Höjd armstöd | 64 cm |
| Sittbredd | 1680 mm |
| Produkttyp | Hammock |
| Sittdjup | 510 mm |
| Material | Furu |
| Dyna ingår | Nej |
| Höjd | 1590 mm |
| Vikt | 40,7 kg |
| Kollektion | Småland |
| Bredd | 2170 mm |
| Serie | Dalom |
| Sitthöjd | 430 mm |
| Djup | 1260 mm |
| Montering | Ja |
| Antal Sittplatser | 3 |
| Hopfällbar | Nej |
| Topptestad | Ja |
| Ställbar | Ja |
| EAN-nr | 7319072333774 |










