Hammock Hillerstorp MarstrandVit
8 595 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit
SittdynaSittdyna Hillerstorp Marstrand Grå
603 krTillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Hammock Marstrand från Hillerstorp är tillverkad i FSC-certifierad kärnfuru från Norrland. Hammocken lanserades under 1960-talet och blev snabbt en stor succé, uppskattad av alla generationer. Lite gung, en kudde och en tidning - mer behövs inte för att skapa förutsättningar för de där rofyllda stunderna man så väl behöver. Hur mycket du vill att gungan ska luta avgör du själv. Dynor ingår ej!
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Hammock Marstrand från Hillerstorp är tillverkad i FSC-certifierad kärnfuru från Norrland. Hammocken lanserades under 1960-talet och blev snabbt en stor succé, uppskattad av alla generationer. Lite gung, en kudde och en tidning - mer behövs inte för att skapa förutsättningar för de där rofyllda stunderna man så väl behöver. Hur mycket du vill att gungan ska luta avgör du själv. Dynor ingår ej!
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 533577 |
| Färg | Vit |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 1700 mm |
| Sitthöjd | 470 mm |
| Antal Sittplatser | 3 |
| Bredd | 1930 mm |
| Höjd armstöd | 72 cm |
| Montering | Ja |
| Rygghöjd | 74 cm |
| Kollektion | Småland |
| Material | Furu |
| Sittdjup | 480 mm |
| Sittbredd | 1500 mm |
| Serie | Marstrand |
| Typ | Hammock |
| EAN-nr | 7319075335775 |



