
Hammock Varax De Grande UtomhusGrön
FRI FRAKT
9 509 kr
7 509 krSpara 21 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grön

De Grande Utomhus
Grön
7 509 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
VaraxBeskrivning
Hammock De Grande 3-sits ifrån Varax med dynor, grå stomme och vitt tak.
Mönstret är ett samarbete med formgivaren Johanna Högväg och inspirationen till mönstret har hon fått av den finländska skogen. Dynornas tyg uppfyller klassificeringen OEKO-TEX®STANDARD 100, så det finns inga spår av allergiframkallande, irriterande eller giftiga ämnen. Dynorna kan rengöras genom att torka av med en fuktig trasa och vid behov kan man använda ett milt rengöringsmedel. Vid regn och oväder rekommenderar vi att förvara dynorna inomhus och att taket plockas ned. Produkten är tillverkad i Finland.
Egenskaper
| Varumärke | Varax |
| Art.Nr. | 2010-987B |
| Färg | Grön |
| Djup | 120 mm |
| Höjd | 160 mm |
| Antal Sittplatser | 3 |
| Bredd | 196 mm |
| Material | Stål |
| Serie | De Grande |
| Produkttyp | Hammock |
| EAN-nr | 6417624502607 |







