
Hammock Varax Retro Utomhus
FRI FRAKT
fr.5 069 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Retro Utomhus
5 069 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
VaraxBeskrivning
Hammock från Varax med stålrörsstomme och trädelar i furu.
Serien är en riktig klassiker från 60-talet. Hammocken är tillverkad i Finland av hög kvalitet. Före målningen genomgår träet en process där dess struktur framlyfts genom slipning, som slutresulterar i denna vackra och ädla yta.
Egenskaper
| Varumärke | Varax |
| Färg | Grå/Svart, Vit/Grå, Vit/Röd, Vit/Vit |
| Djup | 1300 mm |
| Höjd | 1520 mm |
| Material | Furu/Stål |
| Serie | Retro |
| Typ | Hammock |
| Vikt | 28,9 kg |
| Bredd | 1750 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 3 |

