
Bänk med Hängbord PLUSRelax 150 cm Svart
Nyhet
- Nyhet! Inkommer 2026-05-08
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Enkel och stilren bänk som passar perfekt för din favoritplats i trädgården, på terrassen, altanen, eller vid entrén för att njuta av uterummet under varma sommardagar och svala kvällar.
Det smarta hängbordet Relax har plats för t.ex. kaffekoppen eller datorn. Hängbordet kan enkelt tas bort från ryggstödet när det inte används.
Den eleganta designen med träplankor passar perfekt in i nutidens trend och har ett tidlöst utseende med en modern touch.
Bänken har ett grovt och rustikt utseende som kan mjukas upp med mysiga kuddar och filtar.
Plankor:
- 42×56 mm.
- Fungicidbehandlad och grundmålat 2 gånger svart.
- Närmaste RAL9005 – vattenbaserad.
- Art.nr. 19816-15.
Bänk:
- Längd 150 cm – bredd 63,5 cm.
- Rygghöjd 82 cm.
- Sitthöjd 46 cm.
- Sittplatser: 2.
Underrede:
- 30×50 mm galvaniserat stål – pulverlackerat m/struktur svart RAL9005.
Det är möjligt att fästa bänken med t.ex. M8 mm bultar/skruvar – bultarnas längd berror på om bänken ska fästas i kakel/betong eller trä (kan köpas i de flesta byggvaruhus).
Hängbord:
- Bordsyta 40×45 cm.
- Bordets höjd 20 cm.
Underrede:
- 8×40 mm galvaniserat stål – pulverlackerat m/struktur svart RAL9005.
Leveras som 'Montera själv'.
Specifikationer:
- Längd (cm): 150
- Färg: Svart RAL 9005
- Antal sittplatser: 2
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä / Stål
- Yta: Grundmålad / Galvaniserad och pulverlackerad m/struktur
- Bredd (cm): 63,5
- Höjd (cm): 82/46
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
|---|---|
| Art.Nr. | 196700-15 |
| Färg | Svart |
| Materialtyp | Trä |
| Yta | Grundmålat och galvaniserat |
| Höjd | 82 cm |
| Längd | 150 cm |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Bredd | 63,5 cm |
| EAN-nr | 5703393752024 |
