
Bänk/bord PLUSSiesta Living 150 cm Svart
Nyhet

Siesta Living 150 cm Svart
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Enkel och stilren bänk som också passar utmärkt som bord – perfekt för favoritplatsen i trädgården, på terrassen, altanen, eller vid entrén för att njuta av uterummet under varma sommardagar och svala kvällar.
Den eleganta designen med träplankor passar perfekt in i tidens trend och har ett tidlöst utseende med en modern touch.
Bänken/bordet har ett grovt och rustikt utseende som kan mjukas upp med mysiga kuddar och filtar.
Med soffa, stol, bord, bänk och pall från Siesta Living serien kan du skapa en mysig liten lounge som inbjuder till mys och umgänge för hela familjen.
Plankor:
- 42×56 mm.
- Fungicidbehandlad och grundmålat 2 gånger svart.
- Närmaste RAL9005 - vattenbaserad.
- Art.nr. 19816-15.
Bänk/bord:
- Längd 150 cm - bredd 45 cm.
- Sitthöjd 43 cm.
- Sittplatser: 2.
Underrede:
- 30×50 mm galvaniserat stål – pulverlackerat m/struktur svart RAL9005.
Det är möjligt att fästa bänken/bordet med t.ex. M8 mm bultar/skruvar - bultarnas längd berror på om bänken/bordet ska fästas i kakel/betong eller trä (kan köpas i de flesta byggvaruhus).
Levereras som 'Montera själv'.
Specifikationer:
- Längd (cm): 150
- Färg: Svart RAL 9005
- Antal sittplatser: 2
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä / Stål
- Yta: Grundmålad / Galvaniserad och pulverlackerad m/struktur
- Bredd (cm): 45
- Höjd (cm): 43
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
|---|---|
| Art.Nr. | 19655-15 |
| Färg | Svart |
| Materialtyp | Trä |
| Yta | Grundmålat och galvaniserat |
| Höjd | 43 cm |
| Längd | 150 cm |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Bredd | 45 cm |
| EAN-nr | 5703393751980 |
