
Bänk PLUSRelax 150 cm Svart
Nyhet

Relax 150 cm Svart
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Enkel och stilren bänk som passar perfekt för din favoritplats i trädgården, på terrassen, altanen, eller vid entrén för att njuta av uterummet under varma sommardagar och svala kvällar.
Den eleganta designen med träplankor passar perfekt in i nutidens trend och har ett tidlöst utseende med en modern touch.
Bänken har ett grovt och rustikt utseende som kan mjukas upp med mysiga kuddar och filtar.
Plankor:
- 42×56 mm.
- Fungicidbehandlad och grundmålat 2 gånger svart.
- Närmaste RAL9005 – vattenbaserad.
- Art.nr. 19816-15.
Bänk:
- Längd 150 cm – bredd 63,5 cm.
- Rygghöjd 82 cm.
- Sitthöjd 46 cm.
- Sittplatser: 2.
Underrede:
- 30×50 mm galvaniserat stål – pulverlackerat m/struktur svart RAL9005.
Der är möjligt att fästa bänken med t.ex. M8 mm bultar/skruvar – bultarnas längd berror på om bänken ska fästas i kakel/betong eller trä (kan köpas i de flesta byggvaruhus).
Leveras som 'Montera själv'.
Specifikationer:
- Längd (cm): 150
- Färg: Svart RAL 9005
- Antal sittplatser: 2
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä / Stål
- Yta: Grundmålad / Galvaniserad och pulverlackerad m/struktur
- Bredd (cm): 63,5
- Höjd (cm): 82/46
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
|---|---|
| Art.Nr. | 19670-15 |
| Färg | Svart |
| Materialtyp | Trä |
| Yta | Grundmålat och galvaniserat |
| Höjd | 82 cm |
| Längd | 150 cm |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Bredd | 63,5 cm |
| EAN-nr | 5703393752000 |
