
Plankbänk PLUSCafé 127 cm ThermoWood
Nyhet
Beskrivning
Den stilrena Café plankbänk med kraftiga plankor och den kantiga underrede i varmförzinkat stål har ett klassiskt men tidlöst uttryck. Bänken är perfekt som en solig sittplats på terrassen eller balkongen – eller för blommor och lyktor, som ger ett varmt välkomnande vid ytterdörren.
Skapa en inbjudande känsla med mjuka kuddar, dynor, skinn och filtar.
För extra sittkomfort kan ryggstöd köpas till.
Café plankbord passar till bänken och ger dig möjlighet att skapa ett komplett set, där familjen kan samlas för måltider och mys.
Plankor:
- ThermoWood® – värmebehandlat furuträ.
- 42×116 mm.
Farven på trä i ThermoWood® kommer med tiden att förändras till en vacker silvergrå nyans, när det utsätts för sol, regn och skiftande väderförhållanden. För att underhålla träet i den silvergrå nyansen, kan du använda en transparent olja, som vårdar och skyddar träet – se artikelnummer 19816-4.
Om du vill bevara träets gyllenbruna lystern, bör träet underhållas med en pigmenterad olja – se artikelnummer 19816-5.
Underrede:
- 45×45 mm varmgalvaniserat stål.
- Justerbara ställskruvar (0-15mm).
Levereras som 'Montera själv'.
Specifikationer:
- Längd (cm): 127
- Färg: Gyllenbrun
- Antal sittplatser: 2
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä / Stål
- Yta: ThermoWood® / Varmgalvaniserad
- Bredd (cm): 38
- Höjd (cm): 45
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
|---|---|
| Art.Nr. | 185560-4 |
| Färg | Brun |
| Material | Trä |
| Yta | Varmgalvaniserad |
| Materialtyp | Trä |
| Höjd | 45 cm |
| Längd | 127 cm |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Bredd | 38 cm |
| EAN-nr | 5703393752321 |
