
Trädgårdsbänk Eden Wood Viking 1900 mmGrå/Vit
FRI FRAKT
Rek. pris 3 450 kr
2 843 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grå/Vit

Viking 1900 mm
Grå/Vit
2 843 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Viking bänk 190 cm passar bra till Viking bord och kan lätt placeras under bordet. Bänken är tillverkad i Norrlandsfuru FSC.
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Viking bänk 190 cm passar bra till Viking bord och kan lätt placeras under bordet. Bänken är tillverkad i Norrlandsfuru FSC.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Art.Nr. | EW 0284-75 |
| Färg | Grå/Vit |
| Höjd | 450 mm |
| Djup | 380 mm |
| Utförande | Utan ryggstöd |
| Längd | 1900 mm |
| Material | Furu |
| Sittdjup | 380 mm |
| Sitthöjd | 480 mm |
| Serie | Viking |
| Produkttyp | Bänk |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 4 |
| EAN-nr | 7350107030220 |

