2-sitssoffa Hillerstorp Kungshult
17 299 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En funktionell och vackert designad 2-sits soffa. Tillverkad av aluminium med trädetaljer i FSC®-certifierad teak. Grå dynor och nackkudde i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
En funktionell och vackert designad 2-sits soffa. Tillverkad av aluminium med trädetaljer i FSC®-certifierad teak. Grå dynor och nackkudde i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 9911 |
| Färg | Grå |
| Djup | 990 mm |
| Höjd | 940 mm |
| Längd | 940 mm |
| Material | Aluminium, Teak |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 480 mm |
| Sitthöjd | 380 mm |
| Sittbredd | 1350 mm |
| Serie | Kungshult |
| Typ | 2-sitssoffa |
| Bredd | 1480 mm |
| Garanti | 1 år |
| EAN-nr | 7319070099115 |

