
3-sitssoffa Hillerstorp Kungshult
FRI FRAKT
Rek. pris 22 495 kr
19 099 kr
30 dagars prisgaranti

Kungshult
19 099 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fri frakt!

En funktionell och vackert designad 3-sits soffa. Tillverkad av aluminium med trädetaljer i FSC®-certifierad teak. Grå dynor och nackkudde i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
En funktionell och vackert designad 3-sits soffa. Tillverkad av aluminium med trädetaljer i FSC®-certifierad teak. Grå dynor och nackkudde i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 9912 |
| Färg | Grå |
| Djup | 990 mm |
| Höjd | 940 mm |
| Längd | 940 mm |
| Material | Aluminium, Teak |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 480 mm |
| Sitthöjd | 380 mm |
| Sittbredd | 1990 mm |
| Serie | Kungshult |
| Typ | 3-sitssoffa |
| Bredd | 2130 mm |
| Garanti | 1 år |
| EAN-nr | 7319070099122 |


