








Soffa Baltic GardenEurope 2-sitsAskgrå
2 029 kr2 629 kr
Spara 23 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Färg: Grå

Europe 2-sits
Askgrå2 029 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
2-sits soffa med klassisk uttrycksfull design. Material i furu.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Egenskaper
| Varumärke | Baltic Garden |
|---|---|
| Art.Nr. | 500192-3 |
| Färg | Grå |
| Rygghöjd | 48 cm |
| Höjd | 88 cm |
| Sittdjup | 48 cm |
| Sitthöjd | 43 cm |
| Sittbredd | 100 cm |
| Bredd | 107 cm |
| Montering | Ja |
| Material | Furu |
| Serie | Europe |


