
Soffa Baltic Garden RosenborgVit
FRI FRAKT
Rek. pris 2 925 kr
2 048 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit
DynorSittdyna Baltic Garden Rosenborg 130cm Svart Polyester/Bomull för Trädgårdssoffa
595 krSittdynaDyna Baltic Garden Excellent 130 cm
473 kr
Rosenborg
Vit
2 048 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Soffa Baltic Garden Rosenborg är en stilfull och gedigen soffa i klassisk design. Dess bekanta utformning där raka former blandas med rundade detaljer skapar en mysig och idyllisk atmosfär på din uteplats. Soffan är tillverkad av FSC-märkt furu.
Varumärke
Baltic GardenBeskrivning
Soffa Baltic Garden Rosenborg är en stilfull och gedigen soffa i klassisk design. Dess bekanta utformning där raka former blandas med rundade detaljer skapar en mysig och idyllisk atmosfär på din uteplats. Soffan är tillverkad av FSC-märkt furu.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Recensioner
Bo LVerifierad köpare
för 1 år sedanSoffan är rejäl och snygg passar in vår trädgård
- Finns ingen negativt
Egenskaper
| Varumärke | Baltic Garden |
| Art.Nr. | 500155-6 |
| Färg | Vit |
| Material | Pinje |
| Serie | Rosegarden |
| Ställbar | Nej |
| Djup | 470 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 810 mm |
| Sitthöjd | 420 mm |
| Antal Sittplatser | 3 |
| Vikt | 19 kg |
| Bredd | 1320 mm |
| Montering | Ja |
| Sittdjup | 400 mm |
| Typ | Soffa |







