




Soffa HillerstorpEkeryd
FRI FRAKT
9 999 kr11 995 kr
Spara 17 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti

Ekeryd
9 999 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

En bekväm och modern möbel i nätt utförande. Tillverkad av aluminium som flätats med akrylrep. Dynor i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Varumärke
Beskrivning
En bekväm och modern möbel i nätt utförande. Tillverkad av aluminium som flätats med akrylrep. Dynor i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
|---|---|
| Art.Nr. | 4010906038 |
| Färg | Grå |
| Garanti | 1 år |
| Material | Aluminium |
| Serie | Ekeryd |
| Typ | Soffa |
| Djup | 780 mm |
| Höjd | 780 mm |
| Längd | 780 mm |
| Sitthöjd | 380 mm |
| Bredd | 1460 mm |
| EAN-nr | 7319079060383 |
