
Soffa Hillerstorp Torpet 2-sitsVit
FRI FRAKT
2 995 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit

Torpet 2-sits
Vit
2 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Soffa Torpet från Hillerstorp. En svensk klassiker och för många urmodellen för hur en trädgårdsmöbel ska se ut. Soffan går att fälla ihop, för enkel vinterförvaring. Tillverkas av FSC-märkt kärnfuru. Tillverkad i småländska Hillerstorp.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Soffa Torpet från Hillerstorp. En svensk klassiker och för många urmodellen för hur en trädgårdsmöbel ska se ut. Soffan går att fälla ihop, för enkel vinterförvaring. Tillverkas av FSC-märkt kärnfuru. Tillverkad i småländska Hillerstorp.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
OBS! Dyna medföljer ej.
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
OBS! Dyna medföljer ej.
Dokument
Recensioner
BengtVerifierad köpare
för 1 år sedanhelt enligt förväntningarna
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 220577 |
| Färg | Vit |
| Ställbar | Nej |
| Djup | 600 mm |
| Hopfällbar | Ja |
| Höjd | 820 mm |
| Längd | 600 mm |
| Sitthöjd | 480 mm |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Vikt | 12,3 kg |
| Bredd | 1260 mm |
| Kollektion | Småland |
| Material | Furu |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittdjup | 410 mm |
| Sittbredd | 1260 mm |
| Serie | Torpet |
| Typ | Soffa |
| EAN-nr | 7319072205774 |



