
Trädgårdssoffa Eden Wood Grevie Parkbänk Trä Ute
FRI FRAKT
fr.2 719 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Grevie Parkbänk Trä Ute
2 719 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Skötselråd
- Skydda trädgårdssoffan från fukt och regn, då trädgårdssoffan trä inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av trädgårdssoffan regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara trädgårdssoffan inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka trädgårdssoffan innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver trädgårdssoffan målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Tillverkad i FSC-certifierad norrländsk kärnfuru i vår fabrik i Örkelljunga/Skåne.
- Skydda trädgårdssoffan från fukt och regn, då trädgårdssoffan trä inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av trädgårdssoffan regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara trädgårdssoffan inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka trädgårdssoffan innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver trädgårdssoffan målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Tillverkad i FSC-certifierad norrländsk kärnfuru i vår fabrik i Örkelljunga/Skåne.
Recensioner
SandraVerifierad köpare
för 1 vecka sedanLåter bra med svenskt trä osv men Krokiga "brädor". Förborrade hål som inte matchade med hålen i "brädorna" så kanterna blev inte raka, såg inte klokt ut, jag fick skruva om så det blev någorlunda rakt. Blev inte alls så stabil som jag hoppades på. Hade lika gärna kunnat köpa billigare från Chili och fått samma kvalitet. Fin färg är det enda positiva. Besviken med tanke på pris och marknadsföring av svenskt trä och kvalitet, man tror ju att det ska vara bättre.
+ Färg
- Sned
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Färg | Antracit, Grön, Havsblå, Vinröd, Vit |
| Typ | Trädgårdssoffa |
| Serie | Grevie |
| Höjd | 83 cm |
| Djup | 75 cm |
| Material | Norrlandsfuru FSC /Varmgalvat stativ, Svensk Norrlandsfuru FSC Mix |
| Bredd | 140, 1400 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | EW 0820-9 |
| Sitthöjd | 44 cm |
| Bredd | 140 cm |
| Sittdjup | 40 cm |
| Sittbredd | 140 cm |

