
Utesoffa Eden Wood Magnus 160 cm
FRI FRAKT
5 460 kr
4 639 krSpara 15 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti

Magnus 160 cm
4 639 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Soffa Eden Wood Magnus 160 cm är en klassisk utesoffa med ryggstöd av massiv svartlaserad furu. Levereras omonterad.
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Soffa Eden Wood Magnus 160 cm är en klassisk utesoffa med ryggstöd av massiv svartlaserad furu. Levereras omonterad.
Mått
- Sittdjup 400 mm
- Sitthöjd 450 mm
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Material: Svensk Norrlandsfuru FSC Mix
- Sittdjup 400 mm
- Sitthöjd 450 mm
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Material: Svensk Norrlandsfuru FSC Mix
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Art.Nr. | EW 0918-8 |
| Färg | Svart |
| Djup | 840 mm |
| Höjd | 1600 mm |
| Material | Furu |
| Serie | Magnus |
| Typ | Soffa |
| Bredd | 550 mm |
| Antal Sittplatser | 3 |
| EAN-nr | 7350107030961 |

