
Utesoffa Eden Wood Torparen
FRI FRAKT
fr.2 719 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Torparen
2 719 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Soffa Torparen från Eden Wood är en riktig svensk klassiker som går att fälla ihop för enkel förvaring. Den är tillverkad i norrländsk FSC-furu.
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Soffa Torparen från Eden Wood är en riktig svensk klassiker som går att fälla ihop för enkel förvaring. Den är tillverkad i norrländsk FSC-furu.
Torparen är en riktig svensk klassiker som passar både till sommartorpet eller den moderna villan.
Mått
- Sittdjup: 43 cm
- Sitsbredd: 125 cm
- Ryggbredd: 125 cm
- Rygghöjd: 81 cm
FSC
Uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Mått
- Sittdjup: 43 cm
- Sitsbredd: 125 cm
- Ryggbredd: 125 cm
- Rygghöjd: 81 cm
FSC
Uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Recensioner
Monica OVerifierad köpare
för 1 vecka sedanPrecis vad vi letade efter. Vår gamla soffa hade gett upp pga ålder. Bra att kunna komplettera sin gamla möbelgrupp.
+ Precis vad vi letade efter eftersom vår gamla soffa gått sönder pga åldet
- Ev. plastfärg som gör att soffan blir rötskadad
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Färg | Grön, Natur, Oxidröd, Svart, Vitlaserad |
| Serie | Torparen |
| Bredd | 1260 mm |
| Höjd | 82, 820 cm |
| Längd | 60 cm |
| Material | Furu, Svensk Norrlandsfuru FSC Mix |
| Sittdjup | 43 cm |
| Sitthöjd | 46, 460 cm |
| Sittbredd | 125, 1250 cm |
| Typ | Soffa, Utesoffa |
| Djup | 600 mm |
| Sittdjup | 430 mm |
| Sittbredd | 1250 mm |
| Bredd | 126 cm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Ja |
| Höjd | 820 mm |
| Sitthöjd | 460 mm |
| Antal Sittplatser | 3 |

