
Utesoffa Eden Wood TorparenVitlaserad
FRI FRAKT
3 450 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vitlaserad

Torparen
Vitlaserad
3 450 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Soffa Torparen från Eden Wood är en riktig svensk klassiker som går att fälla ihop för enkel förvaring. Den är tillverkad i norrländsk FSC-furu.
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Soffa Torparen från Eden Wood är en riktig svensk klassiker som går att fälla ihop för enkel förvaring. Den är tillverkad i norrländsk FSC-furu.
Torparen är en riktig svensk klassiker som passar både till sommartorpet eller den moderna villan.
Mått
- Sittdjup: 43 cm
- Sitsbredd: 125 cm
- Ryggbredd: 125 cm
- Rygghöjd: 81 cm
FSC
Uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Mått
- Sittdjup: 43 cm
- Sitsbredd: 125 cm
- Ryggbredd: 125 cm
- Rygghöjd: 81 cm
FSC
Uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Recensioner
Monica OVerifierad köpare
för 1 vecka sedanPrecis vad vi letade efter. Vår gamla soffa hade gett upp pga ålder. Bra att kunna komplettera sin gamla möbelgrupp.
+ Precis vad vi letade efter eftersom vår gamla soffa gått sönder pga åldet
- Ev. plastfärg som gör att soffan blir rötskadad
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Art.Nr. | EW 0412-5 |
| Färg | Vitlaserad |
| Djup | 600 mm |
| Höjd | 820 mm |
| Material | Furu |
| Sittdjup | 430 mm |
| Sitthöjd | 460 mm |
| Sittbredd | 1250 mm |
| Typ | Soffa |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Ja |
| Antal Sittplatser | 3 |
| Serie | Torparen |
| Bredd | 1260 mm |
| EAN-nr | 0041200500006 |

