


Utesoffa Eden WoodViking 190 cm
fr.5 085 krfr.5 985 kr
Spara 15 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Soffa Eden Wood Viking 190 cm är en kraftig och bekväm soffa för de tuffa utomhusmiljöerna.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
|---|---|
| Art.Nr. | EW 0285-61E |
| Färg | Brun, Grå |
| Material | Furu |
| Serie | Viking |
| Typ | Soffa |
| Djup | 900 mm |
| Höjd | 850 mm |
| Antal Sittplatser | 3 |
| Bredd | 1900 mm |


