
Positionsfåtölj Hillerstorp HångerVit/Beige
FRI FRAKT
Rek. pris 1 885 kr
1 499 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit/Grå/Beige

Hånger
Vit/Beige
1 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Positionsstol Hånger från Hillerstorp. En stilren och lättskött möbel i aluminium och textilen. Stolen är ställbar i olika lägen samt stapelbar.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Positionsstol Hånger från Hillerstorp. En stilren och lättskött möbel i aluminium och textilen. Stolen är ställbar i olika lägen samt stapelbar.
Days
Kom igång med utomhuslivet med DAYS! Kollektionen gör det lätt att njuta under sommarhimlen. Här hittas smarta möbler med både funktion och formgivning som passar där utrymmet ibland är litet men upplevelsen alltid ska vara stor. På balkongen i stan, lilla altanen på landet eller nere på bryggan.
Specifikation
- Serie: Hånger
- Montering krävs: Nej
- Ställbar: Ja
- Material: Aluminium
Mått
- Sittbredd: 41 cm
- Bredd: 57 cm
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 58117 |
| Färg | Vit/Grå/Beige |
| Ställbar | Ja |
| Djup | 570 mm |
| Hopfällbar | Ja |
| Höjd | 1080 mm |
| Sitthöjd | 420 mm |
| Bredd | 570 mm |
| Kollektion | Days |
| Material | Aluminium/Textilene |
| Sittdjup | 500 mm |
| Sittbredd | 410 mm |
| Serie | Hånger |
| Typ | Positionsfåtölj |
| EAN-nr | 7319070581177 |



