
Stapelstol Hillerstorp HångerVit/Grå/Beige
FRI FRAKT

Hånger
Vit/Grå/Beige
Beskrivning
Tillverkad i aluminium med sits- och rygg i textilene. Stolen är stapelbar för enkel och smidig förvaring.
Days
Kom igång med utomhuslivet med DAYS! Kollektionen gör det lätt att njuta under sommarhimlen. Här hittas smarta möbler med både funktion och formgivning som passar där utrymmet ibland är litet men upplevelsen alltid ska vara stor. På balkongen i stan, lilla altanen på landet eller nere på bryggan.
Specifikationer
- Serie: Hånger
- Montering krävs: Nej
- Material: Aluminium
Mått
- Djup: 61 cm
- Höjd: 90 cm
- Sittbredd: 40 cm
- Sittdjup: 46 cm
- Sitthöjd: 45 cm
- Höjd för ryggstöd: 50 cm
- Bredd: 55 cm
Produktdeklaration
- Varumärke: Hillerstorp
- Registrerat firmanamn: Hillerstorps Trä Aktiebolag
- Postadress: 33573
- Kontakt: info@hillerstorp.se
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 58017 |
| Färg | Vit/Grå/Beige |
| Ställbar | Nej |
| Djup | 610 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 900 mm |
| Längd | 610 mm |
| Sitthöjd | 450 mm |
| Bredd | 550 mm |
| Kollektion | Days |
| Material | Aluminium/Textilene |
| Sittdjup | 466 mm |
| Sittbredd | 400 mm |
| Serie | Hånger |
| Typ | Stapelstol |
| Dyna ingår | Nej |
| Montering | Nej |
| Rygghöjd | 50 cm |
| Materialtyp | Aluminium |
| EAN-nr | 7319070580170 |






