
Stol Hillerstorp Oxhult
FRI FRAKT
2 775 kr/stPris/2-pack 4 699:-
2 350 kr/stSpara 15 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Oxhult
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Ta med vardagsrumskänslan ut. En modern och stilren möbel tillverkad av svart pulverlackad aluminiumstomme. Säljs i 2-pack.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Ta med vardagsrumskänslan ut. En modern och stilren möbel tillverkad av svart pulverlackad aluminiumstomme. Säljs i 2-pack.
Sits och rygg i klädd ljusgrå textilen och olefin med quiltad insida och quick dry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 4011402108 |
| Montering | Ja |
| Kollektion | Living |
| Färg | Grå |
| Material | Aluminium |
| Serie | Oxhult |
| Typ | Trädgårdsstol |
| Höjd | 790 mm |
| Längd | 670 mm |
| Dyna ingår | Ja |
| Bredd | 590 mm |
| EAN-nr | 7319074021082 |
