
Trädgårdsstol ENVY DESIGN Stella
FRI FRAKT
Pris/frp 4 180:-
fr.2 090 kr/stutvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Stella
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
ENVY DESIGNBeskrivning
Trädgårdsstol från ENVY DESIGN. Snygg och underhållsfri stapelstol i aluminium.
Trädgårdsstol med breda metallribbor i snygg design. Stolen har ett långt sittdjup som du kan sitta i bekvämt även utan dynor. Stolarna är tillverkade av slitstarkt aluminium, vilket är ett starkt men också lätt material. Metallen är belagd för att göra den underhållsfri. Stolen är stapelbar för enkel förvaring.Mått: B57 x D63 x H83 cm.
Egenskaper
| Varumärke | ENVY DESIGN |
| Typ | Trädgårdsmöbel |
| Material | Aluminium |
| Ställbar | Nej |
| Montering | Nej |
| Kollektion | ENVY DESIGN |
| Serie | Stella |
| Höjd | 830 mm |
| Max Användarvikt | 120 Kg |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittdjup | 510 mm |
| Sittbredd | 430 mm |
| Bredd | 570 mm |
| Sittbredd | 430 cm |
| Färg | Grå, Svart, Valnöt |
| Tillverkarens Art.Nr. | 48947, 49058, 51947 |
| Höjd armstöd | 650 cm |
| Djup | 630 mm |
| Sitthöjd | 450 mm |
| Antal | 2 st/frp |
| Sittdjup | 510 cm |
