
Fåtölj HillerstorpWisconsin UtomhusGrå/Vit
2 recensioner
FRI FRAKT
4 839 kr5 695 kr
Spara 15 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti

Wisconsin Utomhus
Grå/Vit4 839 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Wisconsin fåtölj är bekväm och stilig. Fåtöljen är ett perfekt komplement om du vill utöka din loungegrupp och få plats för fler. Blir snabbt din favoritplats i sommar. Dynor ingår!
Alla konstrottingmöbler från Hillerstorp används uteslutande Quató™-fiber. Quató™ uppvisar hög beständighet mot kyla, värme och UV-strålning. Konstrottingen har dessutom optimerats för god sittkomfort. Möblerna bör förstås hållas rena, men behöver i övrigt inget särskilt underhåll.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
|---|---|
| Art.Nr. | 253017 |
| Ställbar | Nej |
| Höjd armstöd | 66 cm |
| Djup | 800 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 900 mm |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 550 mm |
| Sitthöjd | 440 mm |
| Sittbredd | 640 mm |
| Antal Sittplatser | 1 |
| Bredd | 800 mm |
| Kollektion | Days |
| Dynfärg | Svart |
| Material | Konstrotting |
| Serie | Wisconsin |
| Typ | Fåtölj |
| EAN-nr | 7319072530173 |

