Fåtölj Hillerstorp Himmelsnäs
10 595 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En stilfull och modern vilstol i mörkgrå tygband med UV-skydd. Banden är på en stomme av aluminium och stolens trädetaljer är i teak. Mörkgrå sunproof dyna tillverkad i 100% olefin ingår. Sunproof är ett väderbeständigt och UV-resistent premiumtyg.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
En stilfull och modern vilstol i mörkgrå tygband med UV-skydd. Banden är på en stomme av aluminium och stolens trädetaljer är i teak. Mörkgrå sunproof dyna tillverkad i 100% olefin ingår. Sunproof är ett väderbeständigt och UV-resistent premiumtyg.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 9930188 |
| Färg | Grå |
| Djup | 810 mm |
| Höjd | 1100 mm |
| Material | Olefin |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 530 mm |
| Sitthöjd | 430 mm |
| Sittbredd | 530 mm |
| Serie | Himmelsnäs |
| Produkttyp | Fåtölj |
| Bredd | 800 mm |
| Garanti | 1 år |
| Ställbar | Nej |
| EAN-nr | 7319079901884 |

