
Gungstol Baltic Garden Savannah
FRI FRAKT
fr.2 869 kr
fr.1 999 krFrån 30 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Savannah
1 999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Gungstol Baltic Garden Savann är en elegant gungstol tillverkad av FSC-märkt furu. Den har en elegant och tidlös design och blir en både praktisk och klassisk detalj i inredningen.
Varumärke
Baltic GardenBeskrivning
Gungstol Baltic Garden Savann är en elegant gungstol tillverkad av FSC-märkt furu. Den har en elegant och tidlös design och blir en både praktisk och klassisk detalj i inredningen.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
OBS! Kuddar ingår ej!
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
OBS! Kuddar ingår ej!
Recensioner
Robert CVerifierad köpare
för 1 år sedanSnygg, lätt att montera, verkar vara rejäl inte ranglig
Egenskaper
| Varumärke | Baltic Garden |
| Montering | Ja |
| Djup | 890 mm |
| Höjd | 1200 mm |
| Material | Furu |
| Sittdjup | 550 mm |
| Sitthöjd | 430 mm |
| Produkttyp | Gungstol |
| Bredd | 570 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Färg | Grå, Svart, Vit |
| Serie | Savann, Savannah |
| Höjd | 120 cm |
| Bredd | 57 cm |
