
Klappstol Baltic GardenKnohult 2-pack
2 recensioner
FRI FRAKT
fr.1 494 kr/st
utvalda på
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Fällbar stol som är en riktig klassiker och för många urmodellen för hur en trädgårdsmöbel ska se ut. Material i furu.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Baltic Garden |
|---|---|
| Art.Nr. | 500176-3B |
| Montering | Nej |
| Material | Furu |
| Serie | Knohult |
| Typ | Fåtölj |
| Ställbar | Nej |
| Rygghöjd | 55 cm |
| Djup | 63 cm |
| Hopfällbar | Ja |
| Höjd | 81 cm |
| Sittdjup | 39 cm |
| Sitthöjd | 45 cm |
| Sittbredd | 43 cm |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Bredd | 47 cm |
| Färg | Grå, Svart, Vit |



