Stol PLUS Siesta Living 75 cm Svart
Nyhet

Siesta Living 75 cm Svart
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Beskrivning
Enkel och stilren stol som passar perfekt för din favoritplats i trädgården, på terrassen, altanen, eller vid entrén för att njuta av uterummet under varma sommardagar och svala kvällar.
Den eleganta designen med träplankor passar perfekt in i tidens trend och har ett tidlöst utseende med en modern touch.
Stolen har ett grovt och rustikt utseende som kan mjukas upp med mysiga kuddar och filtar.
Med soffa, stol, bord, bänk och pall från Siesta Living serien kan du skapa en mysig liten lounge som inbjuder till mys och umgänge för hela familjen.
Plankor:
- 42×56 mm.
- Fungicidbehandlad och grundmålat 2 gånger svart.
- Närmaste RAL9005 – vattenbaserad.
- Art.nr. 19816-15.
Stol:
- Längd 75 cm – bredd 70 cm.
- Rygghöjd 74 cm.
- Sitthöjd 42 cm.
- Sittplatser: 1.
Underrede:
- 30×50 mm galvaniserat stål – pulverlackerat m/struktur svart RAL9005.
Der är möjligt att fästa stolen med t.ex. M8 mm bultar/skruvar – bultarnas längd berror på om stolen ska fästas i kakel/betong eller trä (kan köpas i de flesta byggvaruhus).
Levereras som 'Montera själv'.
Specifikationer
- Längd (cm): 75
- Färg: Svart RAL 9005
- Antal sittplatser: 1
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä / Stål
- Yta: Grundmålad / Galvaniserad och pulverlackerad m/struktur
- Bredd (cm): 70
- Höjd (cm): 42 / 74
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 19652-15 |
| Färg | Svart |
| Höjd | 74 cm |
| Längd | 75 cm |
| Material | Trä |
| Bredd | 70 cm |
| Yta | Grundmålat och galvaniserat |
| Materialtyp | Trä |
| Antal Sittplatser | 1 |
| EAN-nr | 5703393751973 |
