
Utefåtölj Eden Wood KattvikVit
FRI FRAKT
Rek. pris 5 000 kr
3 675 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit

Kattvik
Vit
3 675 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Fåtölj Eden Wood Kattvik är en stadig och stabil fåtölj tillverkad av Norrlands-furu (FSC).
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Art.Nr. | EW 0923-5 |
| Färg | Vit |
| Ställbar | Nej |
| Djup | 660 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 92 mm |
| Bredd | 620 mm |
| Material | Furu |
| Serie | Kattvik |
| Typ | Stol |
| EAN-nr | 7350107031098 |



