
Divan Hillerstorp Bara VaraVit
FRI FRAKT
Rek. pris 6 549 kr
5 565 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit

Bara Vara
Vit
5 565 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Divanen, som är i stilrena linjer och generösa dimensioner, kan kombineras på oändligt många vis. Tack vare att möbeln har hjul, som är låsbara, kan den enkelt flyttas runt efter sol och skugga. Avtagbart lock ger möjlighet till smart förvaring.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Divanen, som är i stilrena linjer och generösa dimensioner, kan kombineras på oändligt många vis. Tack vare att möbeln har hjul, som är låsbara, kan den enkelt flyttas runt efter sol och skugga. Avtagbart lock ger möjlighet till smart förvaring.
Ur perspektivet kvalité och miljömedvetenhet är Bara Vara-serien något att vara stolt över. Trämöbeln är svensktillverkad och produceras med FSC-certifierad tålig kärnfuru från Norrland. Modulerna är laserade i en vattenbaserad färg och har även en vaxad, vattenavvisande yta. Att köpa till finns ett stoppat dynset i dralon, slitstarkt, smutsavvisande och lätt att hålla rent. Överdraget är tvättbart och möjligt att dra av tack vare dragkedjan.
Möblerna från serien Bara Vara är designade av Johanna Strand och tv-profilen Rickard Olsson.
Möblerna från serien Bara Vara är designade av Johanna Strand och tv-profilen Rickard Olsson.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 42802577 |
| Färg | Vit |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 350 mm |
| Längd | 98 cm |
| Sitthöjd | 350 mm |
| Bredd | 98 cm |
| Längd | 980 mm |
| Bredd | 980 mm |
| Montering | Ja |
| Kollektion | Småland |
| Material | Furu |
| Sittdjup | 980 mm |
| Serie | Bara Vara |
| Typ | Pall |
| EAN-nr | 7319078025772 |


