Borrhammare DeWalt DCH263NK-XJ 18V XR Sds+ Kitbox Utan Batteri & Laddare
7 151 kr
3 311 krSpara 54 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

DCH263NK-XJ 18V XR Sds+ Kitbox Utan Batteri & Laddare
3 311 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
DeWaltBeskrivning
Borrhammare DeWalt DCH263NK-XJ 18V XR Sds+ Kitbox Utan Batteri & Laddare
18V XR SDS Plus borrhammare. Rotationsstoppläge för lätt mejsling i gips, kakel och puts, och slagstoppsläge för rotationsborrning endast i trä och metall. Perfekt för borrning av ankare och fästhål i betong, tegel och murverk från 4 mm till 28 mm. Perform & Protect: låga vibrationer på 9,1 m/s² som minimerar användartröttheten. Kolborstfri motor som minskar verktygsstorleken samtidigt som den maximerar krafttillförseln och ger längre drifttid. Kompakt, lätt och ergonomisk konstruktion för bättre komfort och stöd under långa arbetspass. Ljusstark vit LED med fördröjningsfunktion förbättrar sikten. NK-versionen levereras utan tillbehör i en förvaringslåda.
Egenskaper
| Varumärke | DeWalt |
| Art.Nr. | 68427278 |
| Typ | Borrhammare |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 18 V |
| Vikt | 2,7 kg |
| Användningsområde | DIY |
| Hålkapacitet | 26 mm |
| Fäste | SDS-Plus |
| Slagkraft | 3 J |
| EAN-nr | 5035048806043 |


