Armeringsklippare Makita LXT DSC163ZK 16 mm utan Batteri
25 999 kr
24 812 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

LXT DSC163ZK 16 mm utan Batteri
24 812 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Armeringsklippare Makita DSC163ZK 16 mm utan Batteri är en armeringsklippare på 18V som har ett vridbart 360° klipphuvud för optimal manövrerbarhet. Maskinen ger maximal kapacitet för klippning av armeringsjärn upp till 16 mm och passar extra bra för kapning av tjock stålstång. Tack vare den borstfria motorn är maskinen snabbare i drift och underlättar vid en längre tids arbete. DSC163ZK har även ett splitterskydd, vilket ger en bättre och säkrare miljö på arbetsplatser.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Armeringsklippare Makita DSC163ZK 16 mm utan Batteri är en armeringsklippare på 18V som har ett vridbart 360° klipphuvud för optimal manövrerbarhet. Maskinen ger maximal kapacitet för klippning av armeringsjärn upp till 16 mm och passar extra bra för kapning av tjock stålstång. Tack vare den borstfria motorn är maskinen snabbare i drift och underlättar vid en längre tids arbete. DSC163ZK har även ett splitterskydd, vilket ger en bättre och säkrare miljö på arbetsplatser.
Teknisk specifikation
- Kolborstfri motor
- Skyddssystem för batteri
- Spänning LTX: Ja
- Sågningstid: 2,8 s
- Kapacitet stål -400N/mm²: 16 mm
- Kapacitet stål -600N/mm²: 16 mm
- Väska medföljer
- Verktygsnycklar
- Ljudtrycksnivå 78 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor): 3 dB(A)
- Vibrationsnivå: ≤ 2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans (K-faktor): 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri: 6,9 kg
- Mått (LxBxH): 360x108x276 mm
- Kolborstfri motor
- Skyddssystem för batteri
- Spänning LTX: Ja
- Sågningstid: 2,8 s
- Kapacitet stål -400N/mm²: 16 mm
- Kapacitet stål -600N/mm²: 16 mm
- Väska medföljer
- Verktygsnycklar
- Ljudtrycksnivå 78 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor): 3 dB(A)
- Vibrationsnivå: ≤ 2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans (K-faktor): 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri: 6,9 kg
- Mått (LxBxH): 360x108x276 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000038717 |
| Driftkälla | Batteri |
| Användningsområde | PRO |
| Färg | Blågrön |
| Typ | Armeringsklippare |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Tillverkarens Art.Nr. | DSC163ZK |
| Batteriserie | LXT |
| Vibrationsvärde | 2,5 m/s2 |
| Spänning | 18 V |
| Bredd | 108 mm |
| Höjd | 276 mm |
| Längd | 360 mm |
| Bullernivå | 3 dB(A) |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 78 dB-A |
| EAN-nr | 0088381875691 |


