Fanérgolv Kährs Life Ek Cumin Plank Ultramatt Lack 1-Stav
875 kr/m²Pris/frp 1 792,92:-
669 kr/m²Spara 24 %Kampanj52 tim kvar!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Life Ek Cumin Plank Ultramatt Lack 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 199 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Kährs Ek Cumin från Life Authentic kollektionen är ett ljusgrått trägolv, inspirerat av kumminens subtila toner, som ger ett mjukt och samtida utseende. De milda nyanserna skapar en lugn och förfinad atmosfär, medan den naturliga träådringen tillför djup och karaktär. Perfekt för moderna interiörer med en touch av värme.
Varumärke
KährsBeskrivning
Kährs Ek Cumin från Life Authentic kollektionen är ett ljusgrått trägolv, inspirerat av kumminens subtila toner, som ger ett mjukt och samtida utseende. De milda nyanserna skapar en lugn och förfinad atmosfär, medan den naturliga träådringen tillför djup och karaktär. Perfekt för moderna interiörer med en touch av värme.
Fanérgolvet har en stomme av HDF och fanér i tre lager ovanpå som inte är slipbart.
Utseende
Varje planka har en borstad yta och en 4-sidig fasning som framhäver varje enskild planka på ett vackert sätt. Golvet är infärgat, synbar förändring över tid.
Paketen kan innehålla start- och stoppbrädor.
Utseende
Varje planka har en borstad yta och en 4-sidig fasning som framhäver varje enskild planka på ett vackert sätt. Golvet är infärgat, synbar förändring över tid.
Paketen kan innehålla start- och stoppbrädor.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 492003 |
| Serie | Kährs Life |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Ultramatt Lack |
| Sortering | Calm |
| Längd | 1980 mm |
| Bredd | 193 mm |
| Tjocklek | 10 mm |
| Slitskikt | 0,6 mm |
| Kollektion | Life Authentic Collection |
| Antal | 2,675 m²/frp |
| Antal | 7 st/frp |
| Fog | Woodloc 5G |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Fanérgolv |
| Yta | Borstad |
| Färg | Grå |
| Tillverkarens Art.Nr. | LTCLRW4004-193 |
| Garanti | 15 år |
| EAN-nr | 7393969304603 |



