Parkettgolv Tarkett Grace Ek Beige Cashmere 1-Stav
Rek. pris 1 569 kr/m²
Pris/frp 3 135:-
1 375 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Grace Ek Beige Cashmere 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Mattlackat parkettgolv vars unika lack kombinerar det naturliga utseendet av ett oljat trägolv med den enkla skötseln av ett lackat. Med den nya lacken Proteco ExtraMatt får du det lackade golvets alla praktiska fördelar. Utmärkt städbarhet, minimal skötsel och ett effektivt skydd mot vardagsslitage och fläckar. Kollektionen är märkt med Svanen.
Varumärke
TarkettBeskrivning
Mattlackat parkettgolv vars unika lack kombinerar det naturliga utseendet av ett oljat trägolv med den enkla skötseln av ett lackat. Med den nya lacken Proteco ExtraMatt får du det lackade golvets alla praktiska fördelar. Utmärkt städbarhet, minimal skötsel och ett effektivt skydd mot vardagsslitage och fläckar. Kollektionen är märkt med Svanen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Tarkett |
| Art.Nr. | 7877069 |
| Serie | Grace |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Extra Mattlack |
| Längd | 2000 mm |
| Bredd | 190 mm |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Antal (m2/frp) | 2,28 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 6 st/frp |
| Fog | 2-lock |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| EAN-nr | 5902662063650 |

