Parkettgolv Tarkett Grace Ek White Canvas Plank 1-Stav
Rek. pris 1 379 kr/m²
Pris/frp 2 672,86:-
1 249 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Grace Ek White Canvas Plank 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Mattlackat parkettgolv vars unika lack kombinerar det naturliga utseendet av ett oljat trägolv med den enkla skötseln av ett lackat. Med den nya lacken Proteco ExtraMatt får du det lackade golvets alla praktiska fördelar. Utmärkt städbarhet, minimal skötsel och ett effektivt skydd mot vardagsslitage och fläckar. Kollektionen är märkt med Svanen.
Varumärke
TarkettBeskrivning
Mattlackat parkettgolv vars unika lack kombinerar det naturliga utseendet av ett oljat trägolv med den enkla skötseln av ett lackat. Med den nya lacken Proteco ExtraMatt får du det lackade golvets alla praktiska fördelar. Utmärkt städbarhet, minimal skötsel och ett effektivt skydd mot vardagsslitage och fläckar. Kollektionen är märkt med Svanen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Tarkett |
| Art.Nr. | 7876124 |
| Serie | Grace |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Extra Mattlack |
| Längd | 2200 mm |
| Bredd | 162 mm |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Antal | 2,14 m²/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | 2-lock |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| EAN-nr | 5902662063612 |

